Artykuł napisany przez Sylwia i Mirosław Twardzik rodzice KAI      

Nim się człowiek jeszcze urodzi,leży niby w ciepłej kąpieli, a ledwo świat ujrzy już się widzimy w potrzebie włożenia go w to samo środowisko, pierwszej kąpieli. Pierwszą bowiem rzeczą, jaką się z tym naszym maleństwem czyni po porodzie jest oczyszczenie ciała przez kąpiel. Ta oczywista prawda poucza nas ,że człowiek od urodzenia jest skazany na ścisły kontakt z wodą.
Jeśli chodzi o zrozumienie korzyści wypływających z kąpieli to trzeba wymienić całą gamę dobrodziejstw jakie człowiek otrzymuje od natury. Przede wszystkim kąpiele w wodzie rozwijają tężyznę fizyczną,hartują ciało, chronią nasze dzieci przed chorobami takimi jak przeziębienie i reumatyzm.
W oparciu o posiadaną wiedzę z zakresu prawidłowego rozwoju dzieci po urodzeniu w dniu 9.01.2006 roku naszej córeczki KAI od 1 czerwca 2006 roku rozpoczęliśmy uczestnictwo w zajęciach organizowanych dla dzieci w Radlińskim basenie kąpielowym PŁYWAJ Z NAMI DLA SZKRABÓW.
Nasza córka Kaja Twardzik bardzo dobrze się czuje w wodzie i wykazuje dużą aktywność podczas ćwiczeń. Nasza pociecha bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez p.Adam i p.Edytę; dzięki którym nie mamy problemów z jej zdrowiem w czasie okresowych badań lekarskich otrzymuje wysoką notę zdrowotną. Kaja po zajęciach nie chciała wychodzić z wody ta zabawa sprawia jej dużą satysfakcję tak ze nie chciała wracać do domu. Także w domu podczas kąpieli w wannie czuje sie jak przysłowiowa ryba w wodzie.
Niestety pokutują jeszcze mity u niektórych rodziców,którzy twierdzą że niemowlęta jeszcze są za słabe i za małe by przebywać z nami w wodzie. Wyrażają obawę, że ich pociechy zostaną zainfekowane różnymi zarazkami jakie mogą być w basenie podczas kąpieli. NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Z naszych informacji wynika, że w przedszkolach, szkołach przykłada się niedostateczną wagę na uczestnictwo w zajęciach wodnych w miejskich basenach z braku świadomości jakie korzyści wynikają z uprawiania ćwiczeń wodnych. Pozostaje nam tylko dodać że te zajęcia noszą z sobą same korzyści dla naszych pociech już od 3 miesiąca życia. Na zajęciach są robione prześliczne zdjęcia w wodzie jak i pod wodą. My mieliśmy szczęście i zdjęcie naszej KAI możecie zobaczyć na reklamówkach z basenu na załączonym zdjęciu. Zajęcia są dużą frajda zarówno dla malucha jak i rodziców.
Gorąco polecamy.